Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dreptul la concediul de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dreptul la concediul de odihna

Dupa cât timp de la angajare poate beneficia de CO o persoană?
Legislatia muncii nu mai specifica faptul ca CO trebuie luat dupa un anumit interval de timp de la angajare.

Asadar , se poate lua CO si imediat dupa angajare. Insa, CO se acorda proportional cu perioada din an lucrata.