avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 159 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri UE fara cofinantare.
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri UE fara cofinantare.

buna ziua,mai sunt valabile fondurile EU nerambursabile cu 0 coofinantare? multumesc anticipat.:O




Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 08:04, 27 Mai 2013
Depinde de axe, dar din ce stiu ultimele proiecte depuse sunt pe turism, pana la 16 iunie. Va mai urma insa din 2014 alta transa de fonduri europene.
Fondurile despre care vorbiti sunt , cred, cele pentru microintreprinderi, axa 4, DMI 4.3 care aveau finantare 100%. Fondurile sunt epuizate. Daca va referiti la alte axe va rog sa fiti mai explicit. Desi aveau finanatare 100%, oricum trebuia dvs sa aveti banii pentru activitatile propuse prin proiect si apoi vi se rambursau acestea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se dau fonduri nerambursabile 100%? dydy16 dydy16 se dau fonduri nerambursabile 100%?---daca da....pe ce domeniu. -cate puncte de lucru pot deschide ? -cat este aportul meu din proiect? -trebuie sa am ... (vezi toată discuția)
Fabrica de reciclat pet-uri danbontea danbontea Buna ziua! As fi interesat de obtinerea unor fonduri europene nerambursabile ,in vederea infiintarii unei fabrici de reciclat PET-uri......dar sincer ... (vezi toată discuția)
Fonduri nerambursabile pentru modernizare pensiune alexandra carabelea alexandra carabelea Familia mea este proprietara unei pensiuni de 2 margarete cu noua camere in Busteni. Putem obtine fonduri nerambursabile pentru modernizarea pensiunii si ... (vezi toată discuția)