Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri UE fara cofinantare.
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri UE fara cofinantare.

buna ziua,mai sunt valabile fondurile EU nerambursabile cu 0 coofinantare? multumesc anticipat.:O

Depinde de axe, dar din ce stiu ultimele proiecte depuse sunt pe turism, pana la 16 iunie. Va mai urma insa din 2014 alta transa de fonduri europene.
Fondurile despre care vorbiti sunt , cred, cele pentru microintreprinderi, axa 4, DMI 4.3 care aveau finantare 100%. Fondurile sunt epuizate. Daca va referiti la alte axe va rog sa fiti mai explicit. Desi aveau finanatare 100%, oricum trebuia dvs sa aveti banii pentru activitatile propuse prin proiect si apoi vi se rambursau acestea.