Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

Buna ziua !
am si eu o problema , mi s-a furat laptopul pe care era instalata aplicatia pentru revisal, implicit am pierdut toate datele introduse . Se poate face cumva "import"din on-line sau trebuie sa introduc din nou manual toate datele angajatilor?
Nu se poate face import din on-line. Va puteti adresa ITM-ului local pentru a va pune la dispozitie baza de date, cu datele firmei dvs, insa din cate stiu aceasta baza nu se mai transmite angajatorilor.
Va trebui sa va refaceti baza de date, insa cu grija pt a nu se dubla CIM. Va sfatuiesc sa ii informati pe cei de la ITM.
Va trebui sa refaceti manual baza de date.
Recuperarea bazei de date de la ITM este anevoioasa ,iar unele ITm-uri nu mai fac asa ceva din cauza celor care au creat acest program.
Multumesc,am dosarele de personal,datele firmei,am toate datele ,doar ca este ceva de munca si...ma gandeam sa mai scutesc ceva,dar...se pare ca trebuie sa fac totul manual si...sa-mi fie invatatura de mine pt mine si pt cei ce mai citesc aici sa faca backup la datele de pe hard ...in caz ca...se intampla ceva neprevazut.
Salvati baza de date din Revisal. Aveti aceasta posibilitate in Ïnstrumente-Salvare baza de date.
Inca o data va spun sa aveti grija la refacerea bazei de date. Nu e o operatiune usoara si s-ar putea solda cu dublarea CIM.
" Ersin

Pentru o mai buna solutionare, puteti solicita de la ITM un extras Revisal ,astfel incat sa puteti vedea anumite date de inregistrare