Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Plata prestare servicii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Plata prestare servicii

Buna ziua,

Exista vreun text de lege care sa nu permita unui prestator de servicii sa solicite (prin contract) plata cu un anume timp inainte de termenul la care incepe furnizarea serviciului respectiv?

Multumesc
Nu.
Prin clauzele contractului de prestari -servicii puteti prevedea ca plata pretului sa se faca in avans, in procent de ___%, iar diferenta la finalizarea lucrarii.
De asemenea, puteti prevedea ca prestarea sa inceapa in termen de ___ (luni) de la data platii avansului.