Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Care dintre urmatoarele universitati este mai buna?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Care dintre urmatoarele universitati este mai buna?

Buna ziua,

Care dintre Facultatea de Drept a Universitatii „Babeș-Bolyai” din Cluj si Facultatea de Drept „Simion Barnutiu” a Universitatii „Lucian Blaga” din Sibiu este mai buna (adecvata pentru cineva care doreste sa invete; capabila sa ofere invatamant de calitate)?
AwesomeUsername, utilizator
Personal, am studiat la Facultatea de Drept Simion Barnutiu si pot sa-ti spun ca se invata, atat in facultate, cat si la master. Profesorii sunt cat se poate de seriosi, iar unii dintre ei sunt atat de dedicati catedrei, incat trebuie sa fii bine pregatit pentru a lua examenul in sesiune. Am avut colegi care nu au intrat in licenta din cauza ca nu au putut "trece" de dreptul procesual civil, dreptul penal, dreptul civil, etc... asa ca... de luat aminte pentru cei care doresc sa studieze acolo... ;)