Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Sã mai și râdem
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Sã mai și râdem

De la lume adunate si tot la lume date... Cand mori de ras traiesti mai intens ca oricand...

Despre viata
Viata e ce se intampla cand iti faci alte planuri.

Despre casatorie
Casatoria: perioada in care barbatul descopera ce fel de barbat prefera nevasta lui (The Vagabonds).

O casatorie fericita ar fi aceea dintre o sotie oarba si un sot surd (Montaigne).

Casatoria e un pact facut de un barbat care nu poate dormi cu fereastra inchisa si o femeie care nu poate dormi cu fereastra deschisa (G.B.Shaw)

Sotul meu spune ca vrea sa-si petreaca vacanta unde nu a mai fost niciodata. I-am propus bucataria (Nan Tucket)

Stii cand s-a terminat luna de miere? Atunci cand cainele iti aduce papucii, iar nevasta latra la tine (Roy Bolitho)

Un motiv bun pentru a te casatori este ca, atunci cand nu-ti vei gasi cheile, vei avea pe cine sa dai vina (M.M. Musselman)

Din toata inima iti spun: „Casatoreste-te!” Daca vei avea parte de o nevasta buna, vei fi fercit. Daca vei avea parte de una rea, atunci vei deveni filosof (Socrate)

Secretul unei casatorii fericite ramane... un secret (Henny Youngman)

Stii ce faceam inainte de a ma casatori? Orice voiam (Henny Youngman).

Despre barbati
Mai multi barbati ar fugi de acasa daca ar sti cum sa-si impacheteze singuri hainele in bagaje. (Leopold Fetchner).

Toti barbatii sunt la fel, dar au fetze diferite pentru a-i putea deosebi intre ei (Lawerence J. Peters)

Barbatii sunt ca focul: daca nu ai grija de ei, se sting (Zsa Zsa Gabor)

Orice barbat care spune: "Sotia mea si cu mine suntem parteneri cu drepturi egale”, se refera fie la o firma de avocati, fie la jocul de bridge (Bill Cosby).

E ciudat ca, atunci cand nu mai are nicio grija pe lume, barbatul se casatoreste (Robert Frost)

Am fost indragostit de aceeasi femeie timp de 40 de ani. Daca afla nevasta, ma omoara! (Henny Youngman)

Natura l-a facut pe barbat poligam, misiunea femeii e de a-l face monogam (proverb italian)

Despre femei
Femeia este un animal domestic, care traieste pe langa casa barbatului si se hraneste cu zilele lui.

O femeie frumoasa si desteapta e aproape barbat.

Femeile ar fi incantatoare daca ai putea sa cazi in bratele lor, fara sa cazi in mainile lor.

Dragul meu, arati bine si esti nostim, / Esti plin de sharm si bland, / Iar corpul tau este sublim, / Precum iti e si mintea. // Ai multe talente / Si haine frumoase, / Dar nimic nu se compara / Cu gustul de a-ti alege partenera. (Ellen Jackson)
Dupa varsta de 50 de ani primim cele mai mari buchete de roze: scleroze, artroze, osteoporoze, nevroze …
Jurnalul unei neveste

Ziua 0: Puturosul este iar înfipt în fotoliu la televizor cu telecomanda în mâna, aşteptând ca eu să fac totul în casă.
Ziua 1: Azi am sărbatorit 25 de ani de căsătorie.şi nu a fost prea mult de sărbătorit. Când a venit momentul să retrăim noaptea nunţii, el s-a închis în baie şi a plâns.
Ziua 2: Azi el mi-a zis ca are să-mi zică un secret. Mi-a zis că e impotent şi doreşte ca eu să fiu prima care află acest lucru. De fapt nu mi-a zis nimic din ceea ce nu ştiam! De fapt el crede că nu am remarcat încă acest lucru.
Ziua 3: Căsătoria noastră e pusă în dificultate. O femeie are dorinţe. Ieri am văzut un film erotic şi am izbucnit în plâns.
Ziua 4: S-a întâmplat o minune! Pe piaţă există un nou medicament care îi va rezolva "problema".se numeşte Viagra.
I-am zis că dacă va lua Viagra, totul va fi ca în noaptea nunţii. Cred că asta va avea un efect pozitiv. I-am înlocuit
calmantele cu această Viagra, în speranţa că îi va creşte şi altceva decât pofta de mâncare.
Ziua 5: Ce fericire !
Ziua 6: Ce fumoasă e viaţa! Dar e totuşi dificil să scrii când faci asta...
Ziua 7: Cred ca Viagra asta i se ridică la cap. Ieri am fost la McDonald's şi vânzatorul m-a întrebat daca vreau un Big Mac. El a crezut că e vorba de el. E totuşi drăguţ. Nu cred că am fost mai fericită vreodat
Ziua 8: Cred ca a luat prea multe pastile în week-end. Ieri în loc să tundă gazonul a scos morcovii di grădină.folosindu-şi noul lui prieten. Pe mine mă doare un pic locul ăla.
Ziua 9: Nu am vreme să mai scriu. S-ar putea să mă prindă.
Ziua 10: Bine, trebuie să recunosc: mă ascund de el! Vreau să spun că nici o femeie nu ar putea mai mult decât atât. Cred că lucrurile se înrăutăţesc. El îşi ia acum pastilele cu coniac. Ce să mă mai fac? Mă simt ca înţepată de cuie pe tot corpul.
Ziua 11: Mă simt de parcă aş fi ameţită. E ca şi cum ai trăi împreună cu o maşină de găurit. Azi dimineaţă m-am trezit lipită de pat. Mă dor până şi subţiorile. El e un porc.
Ziua 12: Azi îmi doresc ca el să fi fost homosexual. Am încetat să mă mai machiez, să mă mai spăl pe dinţi. el e tot timpul în urma mea. Pâna şi căscatul a devenit periculos.
Ziua 13: De câte ori închid ochii urmează un atac prin surprindere. E ca şi cum ai dormi cu un crucişător în pat. Am probleme la mers şi, dacă el mai încearcă o dată treaba aia, o să-l ucid cu mâinile mele.
Ziua 14: Aş face orice să-l pot opri. Nimic nu mai funcţionează. Am început să mă îmbrac ca o călugăriţă numai spre a-l opri, dar asta îl aţâţă şi mai tare. Ajutooor!.
Ziua 15: Cred că totuşi o să-l omor. Mă înţeapă orice lucru pe care mă aşez. Pisica şi câinele nu se mai apropie de el. Nici prietenii nu ne mai vizitează. Noaptea trecută i-am zis sa si-o faca singur. şi a făcut-o.!
Ziua 16: Nemernicul a început să se plângă de dureri de cap. Azi îmi doresc să-i explodeze scula.Cred că o să-i propun să treacă din nou la calmantele lui.
Ziua 17: A încetat să mai ia Viagra dar nu-şi face efectul. Doamne! .iar vine înspre mine !
Ziua 18: A trecut din nou pe calmante. Puturosul iar stă înfipt în fotoliu la televizor cu telecomanda în mâna, aşteptând ca eu să fac totul în casă. Ce fericire absolută !
Bigamia in diverse tari (studiu, nu gluma !)

Olanda
Ai doua iubite. Te poti insura cu amandoua. Ele se pot casatori intre ele.

Moldova
Ai doua iubite. Di la tini si audi galseava aia in fiecari noapti, mai omule ?

Rusia
Ai doua iubite. Stalinskaya si Moskovskaya.

Pakistan
Ai doua iubite. Cea mai varstnica are 6 ani.

India
Ai doua iubite. Budha nu stie nimic.

Turcia
Ai doua iubite. Una iti face mancare, una iti spala rufele, una iti calca hainele si una le supravegheaza pe celelalte. Chiar vroiai sa te credem ca ai numai doua iubite?

China
Ai doua iubite. Din cateva miliarde de motive.

Bulgaria
Ai doua iubite. Pe una o cheama Sofia . Cand cealalta te intreaba “unde ai fost ?” si raspunzi “ la Sofia !”, esti in deplina siguranta.

Germania
Ai doua iubite. Ambele blonde.

Mexic
Ai doua iubite. Vin hotii si fura jumatate. Iti mai da vecinul una. Imprumuti trei din barul de vis-a-vis. Vecinul isi ia partea inapoi. Cate ti-au mai ramas ?

Anglia
Ai doua iubite. Absolut superbe …. Iar ai baut prea mult !

SUA
Ai doua iubite. Una pe Facebook si una pe Myspace. Nu le-ai vazut niciodata.

Brazilia
Ai doua iubite. Rosaria Fiorella Andrea Luiza Esmeralda Carla Vitoria Alessandra del Campo si inca una.

Dubai
Ai doua iubite. Placate cu aur.

Cuba
Ai doua iubite. Nu esti deloc Fidel ...

Suedia
Ai doua iubite pentru ca la IKEA chiar gasesti orice ..

Spania
Ai doua iubite. Mai tarziu descoperi ca ele sunt de fapt surori. Putin mai tarziu afli ca tu esti chiar fratele lor mort la nastere. Mai ai un frate geaman desmostenit de catre soacra portarului, care portar nu-si mai aduce aminte nimic din copilarie. Viata ta e o telenovela …

Grecia
Ai doua iubite. Vecinul se cam da la una din ele. Dimineata te trezesti cu un cal mare de lemn in fata casei. Mai bine fugi !

Romania
Ai doua iubite. Una iti tine socoteala, iar cealalta iti cheltuie banii.
Scoala in anul 2035 (e de ras sau de plans …?!)
-Gigel, maine sa vii cu taica-tu la scoala.
-Nu pot, tocmai a nascut si e lauz …
-Atunci sa vina maica-ta.
-Nu poate ca e la un concurs de haltere.
-Si cine are grija de tine ?
-Frate-miu, Cristina …
FABULA (unui barbat inteligent )

Din lunga delegatie se-ntoarce un barbat.
Nu stiu cum s-a facut de n-a telefonat nevestei, cum facea de obicei ...

Poate n-a vrut sa cheltuiasca alti doi lei.
S-a-nfiintat acasa, total neasteptat, cand ea dormea, de altul imbratisata-n pat ...

Iar omul nostru, fara tambalau, si-a insfacat valiza ... s-a dus pe drumul sau ...
Sa asezat pe-un bolovan, chiar langa bloc, a tras dintr-o tigara ... a tras din ea cu foc.
Cotrobaind nadragii, dadu de telefon, suna acasa:
"Draga, te sun de pe peron ... voi fi cam intr-o ora, te pup, al tau, Ion !"

Si ce crezi c-a gasit cand s-a intors acasa ?
In cada apa calda-l ademenea, spumoasa, prosoapele de baie, halatul flausat ...
Mancarea aburinda il astepta pe masa iar vinu-n frapiera parea c-a transpirat ...

S-a scarpinat la ceafa barbatu' si-a zis: "Ehei !
Decat sa-mi las nevasta, mai bine pierd doi lei..."