Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Sã mai și râdem
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Sã mai și râdem

De la lume adunate si tot la lume date... Cand mori de ras traiesti mai intens ca oricand...

Despre viata
Viata e ce se intampla cand iti faci alte planuri.

Despre casatorie
Casatoria: perioada in care barbatul descopera ce fel de barbat prefera nevasta lui (The Vagabonds).

O casatorie fericita ar fi aceea dintre o sotie oarba si un sot surd (Montaigne).

Casatoria e un pact facut de un barbat care nu poate dormi cu fereastra inchisa si o femeie care nu poate dormi cu fereastra deschisa (G.B.Shaw)

Sotul meu spune ca vrea sa-si petreaca vacanta unde nu a mai fost niciodata. I-am propus bucataria (Nan Tucket)

Stii cand s-a terminat luna de miere? Atunci cand cainele iti aduce papucii, iar nevasta latra la tine (Roy Bolitho)

Un motiv bun pentru a te casatori este ca, atunci cand nu-ti vei gasi cheile, vei avea pe cine sa dai vina (M.M. Musselman)

Din toata inima iti spun: „Casatoreste-te!” Daca vei avea parte de o nevasta buna, vei fi fercit. Daca vei avea parte de una rea, atunci vei deveni filosof (Socrate)

Secretul unei casatorii fericite ramane... un secret (Henny Youngman)

Stii ce faceam inainte de a ma casatori? Orice voiam (Henny Youngman).

Despre barbati
Mai multi barbati ar fugi de acasa daca ar sti cum sa-si impacheteze singuri hainele in bagaje. (Leopold Fetchner).

Toti barbatii sunt la fel, dar au fetze diferite pentru a-i putea deosebi intre ei (Lawerence J. Peters)

Barbatii sunt ca focul: daca nu ai grija de ei, se sting (Zsa Zsa Gabor)

Orice barbat care spune: "Sotia mea si cu mine suntem parteneri cu drepturi egale”, se refera fie la o firma de avocati, fie la jocul de bridge (Bill Cosby).

E ciudat ca, atunci cand nu mai are nicio grija pe lume, barbatul se casatoreste (Robert Frost)

Am fost indragostit de aceeasi femeie timp de 40 de ani. Daca afla nevasta, ma omoara! (Henny Youngman)

Natura l-a facut pe barbat poligam, misiunea femeii e de a-l face monogam (proverb italian)

Despre femei
Femeia este un animal domestic, care traieste pe langa casa barbatului si se hraneste cu zilele lui.

O femeie frumoasa si desteapta e aproape barbat.

Femeile ar fi incantatoare daca ai putea sa cazi in bratele lor, fara sa cazi in mainile lor.

Dragul meu, arati bine si esti nostim, / Esti plin de sharm si bland, / Iar corpul tau este sublim, / Precum iti e si mintea. // Ai multe talente / Si haine frumoase, / Dar nimic nu se compara / Cu gustul de a-ti alege partenera. (Ellen Jackson)
Bancuri noi
* Cei mai multi copii sunt crescuți azi de cupluri de același sex: mama și bunica.
* Când dormi prost toată noaptea, este imposibil să te trezești deștept dimineața!
* Cerere modernă in casatorie : vrei să fii soția mea, până când alta ne va despărți?
* Acum câțiva ani, erai șmecher dacă aveai mașină, acum ești șmecher dacă găsești un loc de parcare.
* Romania : dacă se unesc Statul de Drept cu Statul Paralel și cu Statul Mafiot, devenim Statele Unite !?
* Cea mai proastă combinație de boli pe care le poți avea la bătrânețe este Alzheimer cu Diareea! Îți vine să fugi repede, dar nu știi încotro !
* Duminică îi totul bine, până pe la 8 seara… După asta, începe depresia cu gândul la luni.
* Să mulțumești pe toată lumea e imposibil, dar să-i enervezi pe toți e floare la ureche.
* Nasul este cel mai important organ al corpului!, fiindca dacă nu ți-l bagi unde nu trebuie, restul corpului îți este salvat !
* Dacă voiam să fiu pe placul majorității, mă nășteam bere, nu om.
* E bine să te îndrăgostești la prima vedere, dar nu strică să te uiți încă o dată !
* Sunt atât de sărac încât, după ce mă îmbrac, am impresia că mă mut !
* Primul indiciu că ești prost e atunci când ai o părere despre orice. Ești foarte prost abia când ești convins și că ai soluții la orice.
* Îmi permit să spun că femeia este asemenea țigării: da dependență și, dacă nu ești atent cu ea, te arde.
* Mi-e milă de cei care nu beau alcool. Se trezesc dimineața fără posibilitatea de a se simți muult mai bine mai târziu…
* Nu ascultați muzică în căști în timp ce dați cu aspiratorul! Poti face curat în 3 camere înainte să realizezi că nici măcar nu l-ai bagat în priză !
* Zâmbetul este cel mai frumos accesoriu al unei femei. Dacă nu are țâțe…
* Ce ti-e si cu viata omului…
- Când nu are bani, mănâncă legume sălbatice acasă; Când are bani, mănâncă aceleași legume sălbatice într-un restaurant pretențios.
- Când nu are bani, merge pe bicicletă; Când are bani, merge pe bicicleta de camera pentru exerciții.
- Când nu are bani, aleargă ca să-și câștige pâinea; Când are bani, aleargă ca să ardă grăsimile.
- Când nu are bani, își dorește să se căsătorească; Când are bani, își dorește să divorțeze.
- Când nu are bani, soția devine secretară; Când are bani, secretara devine soție.
- Faptul că meduza trăiește de 650 milioane de ani fără creier, dă speranțe la foarte mulți oameni…
- Bărbatul care ghicește corect vârsta unei femei s-ar putea să fie perspicace, dar nu este prea deștept…
- Pentru a reduce efectele scumpirii medicamentelor, CCR-ul ar trebui sa interzica o serie de boli.
-Alaptatul la sân are: laptele nu necesită fierbere, pisica nu-l poate fura, e disponibil oricând e nevoie de el in recipiente atragatoare.
-Se zice că femeile își iubesc mai mult copiii decât soțul. Și totuși pe copii îi lasă uneori cu vecina... pe soț, niciodată...
-Partenerul visurilor tale exista, trebuie doar sa dormi mai mult...
-Știați că dacă un bărbat fură inima unei femei poate primi închisoare pe viață ? Mă rog, în cazul în care se căsătorește cu ea.
-Am și eu o întrebare, dacă ai 50 de ani și găsești una de 25, înseamnă că ți-ai găsit jumătatea ?
-Bărbaților le e greu să găsească punctul G pentru că femeile au mania de a muta mereu lucrurile de la locul lor...
-Voi, în afară de: Te iubesc, mi-e dor de tine, ești totul pentru mine, ce glume mai știți ?...
-... era așa de nerăbdătoare... încât a venit la prima întâlnire în rochie de mireasă !
-Să nu faceți dragoste pe balcon ! Dragostea e oarbă, dar vecinii, nu !
-Soțul meu sughite de o jumătate de oră... Oare dacă îi spun că nu mai are nici un ban pe card... îi trece ?
-De trei ori am fost în vacanță și de trei ori soția mea a rămas însărcinată... Data viitoare nu mai ține, o iau cu mine !
-Bărbatul dacă tace, e gânditor. Femeia dacă tace, gânditorul a dat de dracu’!
-Soție credincioasă: femeia care-și face semnul crucii înainte să meargă la amant..
-Promoție de Crăciun: Mă iei de nevastă și primești doi copii gratis !
-Sexul, după o anumită vârstă, ar trebui scos din lista de păcate și pus în cea de miracole.

- Mă, Gheorghe, ai auzit că-n triburile din Africa își vând nevestele ? Tu m-ai vinde pe mine ?
- Ce tăt vorbești acolo, tu ? Eu te-aș face cadou !

-Tu și soția ta aveți uneori păreri diferite ?
- Da, dar ea nu știe...

- Stai toată ziua pe telefon !
- Și tu stai toată ziua pe nervii mei.

-Niciodată să nu râzi de alegerile nevestei ! Și tu ești una dintre ele...
- Soacră-mea a fost ieri la expoziția de vipere !
- Și ?
- A luat locul I !

-Barmanul:
- Soția dumneavoastră e superb.... ce doriți de băut ?
- Dă-mi exact ce ai băut și tu !

-Soția:
- Încă un cuvânt de la tine și plec la mama !
Soțul:
- Taxi !

-Un soț nervos rupe, sparge, înjură ... O femeie nervoasă nu face nimic. Nici mic dejun, nici prânz, nici cină ...

-Zicea Neti, la horoscop, că mă căsătoresc ... Acu’ ... ce dracu’ fac cu nevastă-mea ?!

-Locul femeii este în bucătărie ... Picior peste picior, cu un pahar de vin în mână, privindu-ți soțul cum gătește cina !

-Soțul, rezolvând integrame, își întreabă soția:
– Primul bărbat, 4 litere ?
– NICU !

- De ce v-ați omorât soția după 30 de ani de căsătorie ?
- De lene ... am tot zis: lasă că mâine, lasă că poimâine ...

-Am încercat de toate cu soțul meu în pat. Am ajuns amândoi la aceeași părere. Cel mai mult ne plac semințele.

-Păi, dacă asculți ce spun femeile rezultă un mare paradox: toate au copii geniali, deși absolut toate au bărbați idioți ...

-Dacă bărbatul tău are ochi pentru o altă femeie, înseamnă că el nu mai are nevoie de acel ochi ...

-Trebuie să returnez acești ochelari pe care i-am luat soțului meu. Tot nu vede lucrurile ca mine ....

-Matematica pe înțelesul tuturor: când tu ai 20 lei și nevastă-ta 5, ea are 25 lei.

- Săptămâna trecută am pierdut un prieten și un partener de băutură de toată isprava ! Săracul, și-a prins degetul într-o verighetă !

– Auzi, dragă, crezi că noul uscător de rufe îmi micșorează hainele ?
– Nu, iubito ! Frigiderul face asta.

– Doctore, mi-am fracturat piciorul în două locuri !
– Știi exact unde-s aceste locuri ?
– Da !
– Să nu mai mergi pe acolo !

– De unde vii, Bulă, așa de bătut și zdrențuit ?
– M-a prins unu’ la nevastă-mea.

Soțul se laudă soției:
– Le-am pus coarne la nenumărați bărbați.
– Eu doar la unul, dar de nenumărate ori …

– Câți ani ai?
– 30 …
– Acum 10 ani, tot așa ai spus !
– Eu când spun ceva … așa rămâne !

– Ioaneee, de ce ești întins pe jos, iar ești beat ?
– Nuuu, zâna mea, sărut pământul pe unde calci …

– Mamă, de ce e aragazul atât de murdar ?
– Și-a făcut taică-tu omletă.
– Omletă fără tigaie ?!