Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Suma maxima ce se poate incasa de PFA de la PJ intr-o ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Suma maxima ce se poate incasa de PFA de la PJ intr-o zi

Buna ziua
Am un PFA proaspat infiintat si nu ma prea descurc cu chestiunile contabile. Am de taiat facturi si chitante azi catre 3 PJ, in valoare totala de 10000 lei, dintre care pentru una de 6000 lei. Stiind ceva legat de platile de 5000 lei intr-o zi, intrebarea mea este:
Pot taia chitanta si factura pentru toate firmele in aceeasi zi?
50.000.000 lei vechi probabil, nu?