Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Inscriere intr-un ong
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Inscriere intr-un ong

doresc sa ma inscriu intr-un ong sau asociatie de handicap
care ar fi pasii de urmat si ce asociatii exista in galati?
Asociatiile sunt ONG-uri.
Nu exista prevederi legale privind procedura de inscriere intr-o asociatie - fiecare asociatie are propriile reguli, prevazute in Statut si in diverse reglementari interne. De obicei e nevoie de completarea unei cereri, uneori si de o taxa de inscriere.... Referitor la datele de contact ale anumitor ONG-uri, in functie de domeniul de activitate si zona de activitate, exista diverse baze de date pe Internet....