avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1864 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurari de calatorie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurari de calatorie

As dori sa stiu care este baza legala pentru incheierea asigurarilor de calatorie pentru deplasarea in strainatate.
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ocalinoiu , utilizator 19:02, 20 Iunie 2013
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~
Este o asigurare facultativa, se supune legilor 136/1995 si 32/2000.

Succes!
Va multumesc foarte mult, dar doresc sa cunosc baza legala pentru obligativitatea incheierii unor asigurari medicale (de sanatate) in cazul calatoriei in strainatate.
Un link util: [ link extern ]

Alte discuții în legătură

Cum poate trece vama un minor? vovasw vovasw eu am facut la copilul meu pasaport strain .Vreau sa ma duc an Rusia.Am s-al pot trece peste granite fara procura de la sot? (vezi toată discuția)
Calatorie in tarile ue silvia_m silvia_m As dori sa stiu daca pot calatori intr-o tara din UE legitimandu-ma cu cartea de identitate sau trebuie sa am pasaport. Sunt obligata la incheierea unei ... (vezi toată discuția)
Card european de sanatate e valabil si in croatia? VVanda VVanda Buna ziua! Acum, ca si Croatia a aderat la UE, cardul este deja valabil si acolo? Stie cineva raspuns sigur? Multumesc! (vezi toată discuția)