Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu incadrare inspector si inspector asistent ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu incadrare inspector si inspector asistent primarie

Imi spune cineva care va fi salariul unei persoane care se va angaja la o primarie pe postul de : - inspector , grad profesional asistent, clasa I, clasa de salarizare 34, gradatia 3 si ,
- inspector , grad profesional principal, clasa I, clasa de salarizare 40, gradatia 3.
Va multumesc.
dar de ce nu i-ati intrebat pe cei de la primaria cu pricina ? v-ar fi dat un raspuns exact !
inspector, clasa I, grad profesional asistent (fosta treapta de salarizare 3) = 859 (747+15%).
inspector, clasa I, grad profesional principal ( fosta treapta de salarizare 3) = 1052 (915+15).
Ordonanta Guvernului nr. 9/2008.