avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salariu incadrare inspector si inspector asistent ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salariu incadrare inspector si inspector asistent primarie

Imi spune cineva care va fi salariul unei persoane care se va angaja la o primarie pe postul de : - inspector , grad profesional asistent, clasa I, clasa de salarizare 34, gradatia 3 si ,
- inspector , grad profesional principal, clasa I, clasa de salarizare 40, gradatia 3.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: aleko27 , utilizator 19:45, 20 Iunie 2013
dar de ce nu i-ati intrebat pe cei de la primaria cu pricina ? v-ar fi dat un raspuns exact !
inspector, clasa I, grad profesional asistent (fosta treapta de salarizare 3) = 859 (747+15%).
inspector, clasa I, grad profesional principal ( fosta treapta de salarizare 3) = 1052 (915+15).
Ordonanta Guvernului nr. 9/2008.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Promovare de studii medii la studii superioare ciobotaruhoria11 ciobotaruhoria11 Sunt functionar public primarie cu o vechime la acelasi loc de munca de 25 ani. In anul 2010 mi s-a facut reincadrarea conf legii ca referent clasa III, ... (vezi toată discuția)
Incadrare salariala in functia de inspector asistent oanaelena79 oanaelena79 Buna ziua! In 2006 am fost angajata pe functie contractuala, in 2008 a fost postul transformat in functie publica in 2011 am absolvit facultatea de stiinte ... (vezi toată discuția)
Calcul salariu bugetar (administratie locala) radmy radmy am o nelamurire si as dori daca ma puteti ajuta d-voastra cu un calcul la salar. sunt functionar public din anul 1999 la o primarie. am fost incadrata ... (vezi toată discuția)