Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Incadrare cod CAEN/PFA
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Incadrare cod CAEN/PFA

Sotul meu are PFA (este reprezentatnt tehnic comercial ). I s-a oferit posibilitatea sa faca traduceri (aceste traduceri nu necesita a fi legalizate) din limba maghiara in limba romana si invers ( el are ca lb materna limba maghiara), dar nu stie cum poate sa procedeze astfel incat sa includa aceasta activitate pe PFA, astfel incat sa poata emite si factura pentru cei pentru care face aceste traduceri.

Exista vreo solutie in acest sens? Care ar fi incadrarea in codul CAEN? Mentionez ca nu are nicio diploma in acest sens, pur si simplu utilizeaza ambele limbi la nivel de limba materna si ar fi pacat sa rateze posibilitatea de a face un ban in plus.
Va multumesc pentru raspunsuri.
daca are declarat ca obiect de activitate traduceri,codul Caen este 7430