Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Bibliografie post contractual Interpret Relatii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Bibliografie post contractual Interpret Relatii

Buna ziua, ma poate ajuta si pe mine cu bibliografie pentru postul de interpret relatii, trebuie sa dea un test si in engleza sau trebuie sa traduca un text din Codul Muncii. Multumesc frumos.
Aveti aici profilul occupational al postului de interpret: [ link extern ]
Bibliografia o intocmiti dvs in baza cerintelor postului.
Fiind instituție de stat publica, personal contractual, pentru acest post de Interpret Relatii trebuie examinare in limba engleză sau da concurs din legile normale din administratia publica locală ca si ceilalți angajați in limba româna. Multumesc frumos.
Daca fisa postului prevede necesitatea cunaosterii unei limbii engleze, atunci examenul va putea cuprinde si traducerea unui text din limba romana in limba engleza si invers.