Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transmitere Revisal incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transmitere Revisal incetare CIM

Buna seara. As dori sa stiu daca la incetare CIM Revisalul poate fi transmis la 20 zile dupa ce s-a produs faptul generator.
Se înregistrează în registru la data încetării contractului individual de muncă/la data luării la cunoştinţă a evenimentului ce a determinat, în condiţiile legii, încetarea contractului individual de muncă;
Baza legala HG 500/2011 art. 3 alin. 2) lit. (i) coroborat cu art. 4 alin 1) lit. (d).
multumesc