Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Despagubire RCA
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Despagubire RCA

Am avut un incident in trafic in urma caruia am avariat o alta masina. Exact in zona accidentata, masina avea inscriptionata cu vopsea (cred) o reclama (numele unei firme). As dori sa stiu daca polita RCA acopera si dauna legata de acea inscriptie (daca proprietarul isi poate reface inscriptia din banii mei de la RCA).
firma de asigurare plateste orice prejudiciu cauzat prin accident de circulatie inclusiv inscriptia la care va referiti dvs.