Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... PENSIONARE DE BOALA
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

PENSIONARE DE BOALA

buma ziua. Am fost diagnosticata cu cancer de col uterin .De 1 an sunt in concediu medical.As dori sa stiu daca beneficiez de pensie de boala,
1. Noi nu avem de unde sti ce hotaraste comisia de expertiza medicala unde sunt specialisti in medicina.

2. Daca expertii considera ca boala dvs. a produs un grad de invaliditate cu siguranta ca va propune la pensionare.

3. Fiti mai optimista si nu mai puneti raul in fata, comisia de expertiza va analiza situatia dvs. si va decide ce e mai bine pentru dvs.
multumesc pentru raspunsuri