Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cind ies la pensie ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cind ies la pensie ?

Buna ziua,
Ma numesc Vasilescu Cornel, nascut pe data de 19 iulie 1954.
M-am angajat incepind din 1972 , am o vechime in cimpul muncii de 41 de ani din care 24 de ani am grupa a 2 de munca.
Intrebarea mea e , cind pot iesi la pensie anticipat sau limita de virsta .
Va multumesc anticipat, cu stima si respect.
Bună seara! Sunt născut în 1954,iulie 15. Am 20 ani vechime de muncă. De 20 de ani, sunt la pensie de boală. Când ies la pensie de vârstă?
65 ani