Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Dosar achizitie publica: incredintare directa
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Dosar achizitie publica: incredintare directa

Ce trebuie sa contina dosarul de achizitii al unei proceduri de incredintare directa - lucrari 70 000 €?

Achizitia este inclusa in programul anual de achizitii.

1.Nota justificativa de alegere a procedurii. Este necesara NJ de alegere a procedurii, chiar daca achizitia directa nu este o procedura?

2. Studiu de piata: 3 oferte

3. Documentul justificativ al achizitiei, in cazul de fata, contractul. Este necesar si PV de receptie? (nu am mai facut lucrari)

4. Alte documente?
nota privind estimarea valorii si eventual faceti referire si la achizitionarea directa a respetcivelor clucrari. apoi contractul. prcoesul verbal de receptie este absolut necesar pt. ca este docuemntul prin care se constatata indeplinirea cantitativa si calitativa a contractului.
Multumesc!
Buna ziua,
Referitor la procurarea materialelor de constructii necesare pentru activitatea de constructii, in cadrul unei societati comerciale pe actiuni, a carui administrator unic este Consiliul Local,
va rog sa-mi spuneti daca ,conform Legii 34/2006 cu toate modificarile ulterioare, materialele de constructii trebuie achizitionate prin licitatii publice (cereri de oferta).
Precizez ca societatea nu este finantata sau subventionata de catre Consiliul Local ( autoritatea publica tutelara) . Veniturile societatii provin din lucrari executate in urma participarii la licitatii publice din domeniul constructii.
Va multumesc.
ana2000, utilizator