Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Protectia mediului
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Protectia mediului

Locuiesc intr-un oras de "carton", mai degraba un sat nu prea mare, unde deseurile se arunca de catre unii la intamplare si pe unde se nimereste.
Am sesizat politia, primaria, dar degeaba.
Stie cineva ce mai pot face?
Sau mai bine parasesc satul si poate chiar si ..., ca multi altii.
Sesizati Garda de Mediu care controleaza activitatile cu impact asupra mediului inconjurator, si aplica sanctiuni contraventionale prevazute de legislatia in domeniul protectiei mediului etc.

Vedeti acest link unde se poate sesiza:
[ link extern ]
MUltumesc frumos pentru raspuns!
Va doresc o zi buna!