Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Cesiune de creanta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Cesiune de creanta

Buna ziua.
O persoana fizica poate sa cesioneze o creanta catre o societate?
Da, o persoana fizica poate cesiona o creanta, cu conditia sa fie proprietare acelei creante si sa o poata cesiona ( sa aiba capacitate deplina de exercitiu, sa nu fie interzisa cesiunea respectivei creante prin lege sau contract, etc.)