avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Reactivare cod TVA anulat din oficiu
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Reactivare cod TVA anulat din oficiu

Va rog sa ma ajutati precizandu mi ce trebuie sa contina dosarul pentru reactivare cod TVA anulat Cf. art.153 (9), lit e., anulare facuta in august 2012
Cel mai recent răspuns: Koroleva , utilizator 11:52, 23 August 2013
Se completeaza declaratia 099 si va trebuie certificat constatator de la reg comertului .
Se va depune la adm fin si certificatul in scopuri de tva (original) urmand sa primiti altul nou.
Succes.
Când se depune D 010?

Multumesc .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tva anulat felisana felisana Firmei i-a fost anulat codul de tva cu data de 01.08.2012 pentru nedepunere deconturi. Din pacate am depus 099 dupa cele 180 de zile, am facut toate ... (vezi toată discuția)
Anulare cod de inregistrare in scopuri de tva Iordache  Victoria Ioana Iordache Victoria Ioana Pentru o firma care are codul de TVA anulat din oficiu pt motivul ca nu a depus decontul doua trimestre consecutiv incepand din 1 februarie are urmatoarele ... (vezi toată discuția)
Anulare inregistrare in scopuri de tva Iordache  Victoria Ioana Iordache Victoria Ioana Buna seara, In cazul in care este anulata inregistrarea in scopuri de tva in data de 1.02.2014 iar firma are ca perioada fiscala trimestrul, pentru primul ... (vezi toată discuția)