Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Reactivare cod TVA anulat din oficiu
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Reactivare cod TVA anulat din oficiu

Va rog sa ma ajutati precizandu mi ce trebuie sa contina dosarul pentru reactivare cod TVA anulat Cf. art.153 (9), lit e., anulare facuta in august 2012
Se completeaza declaratia 099 si va trebuie certificat constatator de la reg comertului .
Se va depune la adm fin si certificatul in scopuri de tva (original) urmand sa primiti altul nou.
Succes.
Când se depune D 010?

Multumesc .