Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Factura apa prea mare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Factura apa prea mare

Buna ziua,as dori o lamurire daca se poate,locuiesc intr-un bloc al primariei,avem toti montate apometre individuale,dar de fiecare data cand ne vine factura la apa apar niste cantitati anorme cu titlul de piuerderi,pierderi care ajung uneori si la 7-8 mc de persoana.au venit cei de la apa-canal,cei de la primarie,au controlat tot ce se putea dar nu au gasit nici o pierdere,totusi luna de luna suntem taxati in plus.asa se face ca apar diferente intre consumul de pe apometre si apometrul blocului,diferente enorme,de cate 100-200 mc.daca ar fi asa,dupa atatea luni dl nostru ar trebui sa fie situat in mijlocul unui lac mare....ma intreb daca e legal sa ni se bage asa cu nerusinare pe gat atat amar de apa la plata
Chestia este ca degeaba vin in inspectie cei de la primarie si de la regie ca tot nu se rezolva problema ,,pierderilor ''. La noi pe scara exista mai multe apartamente cu chiriasi, din unele apartamente coboara cateodata o multime, ca la nunta.