Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... BO -titlu executoriu
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

BO -titlu executoriu

Buna ziua

conform noilor reglementari un bo este titlul executoriu si fara investire?

multumesc frumos.:)
De la data intrarii în vigoare a Codului de procedură civilă, respectiv 15 februarie 2013, hotararile judecatoresti, titlurile de credit, biletele la ordin si CEC-urile vor fi puse in executare, fara a fi necesară investirea cu formula executorie.
va multumesc frumos pt raspuns.
O zi frumoasa!