Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensia alimentara - consecinte neplata, propunere ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensia alimentara - consecinte neplata, propunere adoptie copil

buna ziua, am si eu o neliniste.Nu am platit pensia alimentara de 2 luni iar fosta sotie ma dat in judecata eu fiint plecat din tara dar ea stia acest lucru si am vb cu ea ca dupa ce fac bani aici ii trimit pensia,ea fiind de acord,dar totusi ma dat in judecata pt neplata pensiei si abandon familiar.Acum nu vrea sa isi retraga plangerea doar daca renunt eu de bina voie la fata adik vrea sa infieze fata actualul ei sot,eu nu doresc acest lucru pt ca fata ma iubeste foarte mult si eu la fel ,pana a pleca din tara am avut relatii tata- fiica bune.Acum la sfarsitul lunii chiar aveam intentia de ai trimite bani dar nu mai am unde pt ca contul este blocat ce sa fac unde ii trimit banii?si daca nu isi retrage plangerea si eu ii platesc in continuare pensia ce pot patii?multumesc astept un sfat.precizez ca ea nu vrea nici un ban de la mine defapt ea vrea sa o adopte actualul sot.eu vreau sa ii platesc pensia dar ea nu vrea sa deschida nici un cont ce am de facut?
pisicuta33, utilizator
Daca nu are nevoie de bani, de ce v-a facut plangere ? De unde stiti ca v-a facut plangere ?