Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Avocat traditional vs. Avocat UNBR 2004
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Avocat traditional vs. Avocat UNBR 2004

Daca esti proaspat absolvent de facultate stai si te intrebi unde sa te inscrii : in baroul traditional care nu are acte de infiintare , sau in baroul legal constituit in 2004 ?
Intrebarea mea este :
Convietuirea si colaborarea intre cele doua Uniuni de barouri este imposibila ?

Barourile Bota functioneaza in continuare , iar atata timp cat autoritatile permit acest lucru , oricine este liber sa se inscrie in acest barou si sa profeseze profesia de avocat cu drepturi depline .

Faur Ionela-Carmen- Cabinet de Avocat, Avocat
Gresiti profund! Nu stiu daca in mod voit ori in necunostinta de cauza.
Toti avocatii din Baroul (Bota) UNBR 2004 sunt inregistrati la ANAF, platesc impozite asa cum platesc toti avocatii, prin urmare sunt si inregistrati.
Se poate controla pe siteul ANAF.
Ceea ce eate mai grav in expunerea Dvs, este dezinformarea, daca este facuta voit atunci nu am ce sa spun decat ca datorita unosr astfel de dezinformatori merge justitia si sistemul asa cum merge, cu toate efectele pe care le are in EU.

Si culmea, sunt recunoscuti peste tot.
Admin, administrator