Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Codificarea deseurilor de hartie si carton repectiv ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Codificarea deseurilor de hartie si carton repectiv plastic

Buna ziua,

Am o intrebare referitoare la codificarea deseurilor de hartie si carton respectiv de plastic

Deseurile de hartie si carton inseamna atat ambalaje de hartie si carton dar si foi scrise, iar deseul de plastic inseamna atat ambalaje de plastic dar si alte componente din plastic. Va rog frumos sa-mi spuneti daca este corecta incadrarea lor la codurile 20 01 01 (hartie si carton) respectiv materiale plastice 20 01 39.

Multumesc
Pentru ambalaje utilizati codurile 15.01.01 - hartie si 15.01.02 plastic, pentru restul deseurilor incadrarea este corecta.
Multumesc pentru raspuns.