avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 264 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am picat traseul, trebuie sa dau si sala din nou?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am picat traseul, trebuie sa dau si sala din nou?

conform noilor reglementari din august 2013 trebuie sa dau sala iar daca am picat traseul?
Cel mai recent răspuns: emil6702 , utilizator 01:04, 12 Septembrie 2013
Art. 2. - In sensul prezentului ordin (OMAI 268/2010), expresiile si termenii de mai jos au urmatorul inteles:
d) examinare - verificarea cunostintelor si aptitudinilor candidatilor pentru obtinerea dreptului de a conduce autovehicule si remorci pe drumurile publice, alcatuita din proba teoretica si proba practica.
Art. 12. -
(1) Candidatii declarati respinsi se pot prezenta in vederea programarii pentru o noua examinare numai dupa o perioada de cel putin 15 zile de la data declararii ca respinsi, dar nu mai tarziu de un an de la absolvirea cursurilor
OMAI 268/2010 a fost modificat (nu si art. 2 lit. d si nici art.12) prin OMAI 82/07.06.2013
Ultima modificare: Joi, 12 Septembrie 2013
emil6702, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O dilema: am picat traseul, mai dau sala? prigat prigat Daca am picat traseul pe data de 11 iunie,trebuie sa dau din nou sala?Astept un raspuns urgent.Multumesc! (vezi toată discuția)
Proba teoretica la permisul de conducere feribot2012 feribot2012 am vazut ca in noul cod rutier nu se spune ca examenul teoretic este valabil chiar si daca la proba practica ai primit respins.dar as vrea sa stiu unde in lege ... (vezi toată discuția)
Circulatie - examen scoala de soferi jitcadiana jitcadiana Buna ziua,am si eu o intrebare ca nu mai inteleg nimica...pana la urma daca iau sala la scoala de soferi si pic la traseu, trebuie sa mai dau iar sala?sau doar ... (vezi toată discuția)