Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am picat traseul, trebuie sa dau si sala din nou?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am picat traseul, trebuie sa dau si sala din nou?

conform noilor reglementari din august 2013 trebuie sa dau sala iar daca am picat traseul?
Art. 2. - In sensul prezentului ordin (OMAI 268/2010), expresiile si termenii de mai jos au urmatorul inteles:
d) examinare - verificarea cunostintelor si aptitudinilor candidatilor pentru obtinerea dreptului de a conduce autovehicule si remorci pe drumurile publice, alcatuita din proba teoretica si proba practica.
Art. 12. -
(1) Candidatii declarati respinsi se pot prezenta in vederea programarii pentru o noua examinare numai dupa o perioada de cel putin 15 zile de la data declararii ca respinsi, dar nu mai tarziu de un an de la absolvirea cursurilor
OMAI 268/2010 a fost modificat (nu si art. 2 lit. d si nici art.12) prin OMAI 82/07.06.2013
emil6702, utilizator