Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Reactivare firma - pasi, costuri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Reactivare firma - pasi, costuri

v-as ruga sa ma indrumati catre pasii necesari reactivarii unui SRL declarat inactiv in feb 2010 si care sunt costurile
Cine a declarat firma inactiva?
Precizati va rugam daca este vorba de o inactivitate temporara rezultata prin depunerea la registru comertului a unei hotarari de suspendare temporara a activitatii societatii notificata ulterior si la ANAF sau este vorba de o inactivitate fiscala la ANAF. Cele doua notiuni sunt diferite cu toate ca se aseamana ca terminologie.
buna seara,

scuzati exprimarea saracacioasa
SRL-ul in discutie a fost declarat inactiv in registrul comertului in feb 2010 si atat. acum, as dori sa reactivez aceasta firma, dar cu un alt cod caen ( brokeraj pentru o fabrica de dulciuri )