Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract colaborare 2 firme tari diferite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract colaborare 2 firme tari diferite

buna ziua
as dori sa ma angajez ca sofer la o firma din Suedia. ce contract pot face intre firma mea din Romania si aceasta firma din Suedia pentru a putea lucra ca sofer in Suedia in conditii legale.
Ceea ce doriti dvs se poate face astfel:
- c.i.m. pe SC din romania
- contract de prestari servicii intre SC din Romania si SC din Suedia
- detasarea din romania in suedia.
gasesc undeva vreun model ?
multumesc
Probabil cu ajutorul internetului gasiti astfel de modele.