avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 442 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca temporara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca temporara

daca un angajat se afla in relatii de munca cu un angajator(cim),poate incheia in acelasi timp si un contract de munca temporara cu acelasi angajator,care intre timp s-a autorizat ca agent de munca temporara?
Cel mai recent răspuns: cantorcorina , utilizator 13:12, 25 Septembrie 2013
Doar sa-i inregistrati c.i.m. cu timp partial, avand in vedere ca programul REVISAL nu permite asa ceva.
ma gandesc sa procedez in felul urmator:
modific cim la timp partial
inregistrez cmt
dupa care suspend de comun acord cim pe perioada misiunii de lucru
cum este asa?
si inca ceva ...care este periaoda maxima de suspendare a unui cim,cu acordul partilor?
Nu exista o astfel de perioada prevazuta in lege, doar daca in reg.intern sau in ccm aplicabil sa fie prevazut asa ceva.

este legal modul in care m-am gandit sa procedez?
da.

Alte discuții în legătură

Contract de munca temporara GABRIELA_22 GABRIELA_22 Buna ziua, Ma intereseaza daca stiti mai multe detalii despre procedura de angajare a unui salariat temporar. Nu-mi este foarte clar daca angajatul are un ... (vezi toată discuția)
Agent munca temporara - munca temporara in strainatate MihaiTN MihaiTN Buna ziua, Am o nelamurire, si sper sa ma ajutati. Anul trecut am deschis, in Constanta, o agentie de recrutare si plasare forta de munca. In ... (vezi toată discuția)
Suspendarea contractului de munca temporara pentru ingrijire copil cantorcorina cantorcorina Daca o angajata a unui agent de munca temporara solicita concediu de ingrijire copil pana la varsta de 2 ani si perioada de suspendare depaseste durata ... (vezi toată discuția)