Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se poate declara sediul secundar al unei firme, pe ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se poate declara sediul secundar al unei firme, pe baza contractului de inchiriere al unui teren (si nu si al unui spatiu construit)?

Buna ziua,

Va aduc in atentie urmatoarea problema:

Am un contract de inchiriere pentru un teren si o casa care se afla pe acest teren si trebuie sa -l prelungesc in curand. Nu mai am insa nevoie si de spatiul construit (casa) ci doar de teren pentru a depozita diverse material.

Intrebarea mea este daca pot mentine sediul secundar al firmei la acea adresa in conditiile in care voi avea un contract de inchiriere doar pt. teren nu si pentru spatiul construit (casa)?

Multumesc anticipat.
Salut, eu zic ca nu merge.Puteti suna la of. reg. com.