Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Analize gradinita decontate sau nu?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Analize gradinita decontate sau nu?

Buna ziua!
as dori sa stiu ce scrie in lege referitor la analizele pentru gradinita (exudat si coproparazitologic), sunt gratuite sau nu? medicul de familie al copilului meu refuza sa-mi dea o trimitere in vederea efectuarii acestor analize gratuit, desi laboratoarele sustin ca se pot deconta.
multumesc!
Cnass spune ca sunt gratuite intrun comunicat de presa.