avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Analize gradinita decontate sau nu?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Analize gradinita decontate sau nu?

Buna ziua!
as dori sa stiu ce scrie in lege referitor la analizele pentru gradinita (exudat si coproparazitologic), sunt gratuite sau nu? medicul de familie al copilului meu refuza sa-mi dea o trimitere in vederea efectuarii acestor analize gratuit, desi laboratoarele sustin ca se pot deconta.
multumesc!
Cel mai recent răspuns: justice86 , utilizator 13:16, 27 Septembrie 2013
Cnass spune ca sunt gratuite intrun comunicat de presa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturile asistentei intr-o grădiniță Simona_c85 Simona_c85 Buna seara! Ce pot face cu o asistenta de grădiniță care deși am aviz epidemiologic ca fetita e sănătoasă și necontagioasa pt a intra în ... (vezi toată discuția)
Refuz medic thanata thanata As dori sa stiu si eu daca exista o lege sau o prevedere ceva care sa interzica unui medic sa dea trimitere pentru analize medicale unei femei insarcinate 2 ... (vezi toată discuția)
Cass / fnuas vs copii Meina Meina Conform Legii nr. 95/2006 privind reforma in domeniul sanatatii ce prevede categoriile de persoane care beneficiaza de asigurare de sanatate, fara a datora ... (vezi toată discuția)