Forum Discuţii juridice Executare silită Ce inseamna \'dezinvestire\'?
Discuție deschisă în Executare silită

Ce inseamna 'dezinvestire'?

Ce inseamna formularea: "Încheiere finală (dezinvestire)" in cadrul unei solutii de incuvintare executare silita?

Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea. Încuviinţează executarea silită. Autorizează creditorul să treacă la executarea silită a obligaţiei cuprinse în titlul executoriu. Fără cale de atac. Pronunţată în şedinţă publică, astăzi xx.xx.xxxx
Document: Încheiere finală (dezinvestire)
s-a terminat judecata, dezinvestirea instantei
Va multumesc pentru raspuns.