Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional sau cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional sau cim

la un angajat i s-a prelungit cim printr-un act aditional in 01.07.2013 pe inca un an. Dupa doua luni face cerere sa treaca pe nedeterminata, avand mai multe contracte succesive pe determinata. Cererea se aproba. cum este mai corect sa se modifice perioada printr-un act aditional sau sa se intocmeasca un nou contract? Mentionez ca se mai modifica salariul si incadrarea nu si functia sau altceva (suntem institutie publica). va multumesc
Corects unt ambele modalitati , fie se face act aditional de modificarea duratei si a salariului , fie se inceteaza vechiul c.i.m. si se incheie altul nou.