Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Efectele diminuarii salariului unei persoane ce are ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Efectele diminuarii salariului unei persoane ce are credit

Daca ai luat un credit pe baza unui salariu , iar ulterior salariul este diminuat ,trebuie sa anunti banca sau ce se intampla?
In urma diminuarii salariului acesta isi achita in continuare ratele la timp.
Pe banca o intereseaza sa i se plateasca ratele la timp, nu se platesc , se declara scadent anticipat creditul si se trece la executare silita. Daca stiti ca nu va veti descurca cu plata ratelor, anuntati banca din timp, poate gasiti solutii pt reesalonare.