Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Aviz sanitar sau sanitar veterinar?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Aviz sanitar sau sanitar veterinar?

Buna seara,
Imi poate spune cineva daca pt. mag alim care comercializeaza preponderent prod alim ambalate mai putin cafea si condimente trebuie aviz sanitar sau sanitar veterinar? multumesc
Aveti nevoie de aviz de de la Directia de Sanatate Publica, iar daca se comercializeaza produse alimentare de origine animala si aviz de la Directia de Sanatate Veterinara