Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare apartament cu abitatie viagera
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare apartament cu abitatie viagera

Buna ziua!Am si eu o intrebare,acum 7 ani am cumparat un apartament cu 3 camere in Ploiesti cu abitatie viagera (proprietarul sa ramana pana moare).De curand proprietara (are 91 de ani) a fost internata in spital in stare grava.Ma intereseaza daca as putea vinde apartamentul (tot cu abitatie viagera) chiar daca proprietara nu a murit.Apartamentul mi-a fost vandut de fiul dansei.Multumesc si sper ca am fost destul de explicita!
Da puteti vinde, nu va trebuie acordul ei, ar fi frumos sa o instiintati.
Fiul care a semnat e singurul fiu?