avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical angajat nou care a beneficiat de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical angajat nou care a beneficiat de ºomaj

Bună seara,
Întrebarea mea este dacă am un salariat care are concediu medical și înainte de a se angaja a beneficiat de șomaj. Care va fi baza de calcul pe ultimele 6 luni? Salariul minim (800 lei) sau se va obține o adeverință de la AJOFM cu valoarea indemnizației?
Vă mulțumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: MIRELAIONICA , utilizator 15:32, 22 Octombrie 2013
1. Aduce adeverinta de la Agentia de Somaj cu indemnizatia lunara de somaj pe lunile care va intereseaza.

2. Nu mai puneti aceeasi intrebare pe mai multe topicuri, asteptati si veti primi raspuns si la un singur mesaj.


tudorvaleriu a scris:

1. Aduce adeverinta de la Agentia de Somaj cu indemnizatia lunara de somaj pe lunile care va intereseaza.

2. Nu mai puneti aceeasi intrebare pe mai multe topicuri, asteptati si veti primi raspuns si la un singur mesaj.

Vă mulţumesc pentru răspuns şi îmi cer scuze de greşeală. Am crezut că dacă trebuia să deschid alt topic. ªtiu că am făcut o greşeală. :oops:



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concedii medicale MIRELAIONICA MIRELAIONICA Am un salariat angajat cu 03.08 pe 09.08 are concediu medical cod 06, ianinte de a se angaja aici a avut somaj, ce ii consider eu ca si baza de calcul pe ... (vezi toată discuția)
Ce valoare lunară va avea indemnizația de postnatal si concediul medical daca sunt in somaj? Mireluta1 Mireluta1 O sa nasc pe 7 septembrie iar simaj am pana pe 23 august si din raspunsurile dumneavoastră am inteles ca ma încadreze la postnatal dar ma intereseaza cum se ... (vezi toată discuția)
Incetare cim pe perioada determinata pe locul unei titulare de post aflata in ccc - pot beneficia de somaj? AlexaC3 AlexaC3 Buna ziua! Va rog sa ma lamuriti intr-o problema: sunt insarcinata si CIM imi expira cu apox. 1 luna inainte de a putea intra in concediu prenatal. CIM este ... (vezi toată discuția)