Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical angajat nou care a beneficiat de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical angajat nou care a beneficiat de ºomaj

Bună seara,
Întrebarea mea este dacă am un salariat care are concediu medical și înainte de a se angaja a beneficiat de șomaj. Care va fi baza de calcul pe ultimele 6 luni? Salariul minim (800 lei) sau se va obține o adeverință de la AJOFM cu valoarea indemnizației?
Vă mulțumesc anticipat!
1. Aduce adeverinta de la Agentia de Somaj cu indemnizatia lunara de somaj pe lunile care va intereseaza.

2. Nu mai puneti aceeasi intrebare pe mai multe topicuri, asteptati si veti primi raspuns si la un singur mesaj.

tudorvaleriu a scris:

1. Aduce adeverinta de la Agentia de Somaj cu indemnizatia lunara de somaj pe lunile care va intereseaza.

2. Nu mai puneti aceeasi intrebare pe mai multe topicuri, asteptati si veti primi raspuns si la un singur mesaj.

Vă mulţumesc pentru răspuns şi îmi cer scuze de greşeală. Am crezut că dacă trebuia să deschid alt topic. ªtiu că am făcut o greşeală. :oops: