Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se da o alta decizie ? sau ce salariu se da ?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se da o alta decizie ? sau ce salariu se da ?

- societatea a emis o decizie - pentru acordarea salariului unui angajat
- angajatul a dat in judecata si a castigat, la Tribunal.
- societatea a facut recurs si a castigat recursul, fiind data solutia:
Modifică sentinţa Tribunalului.
Solutia pe scurt: A admis recursul societatii. Modifică în totalitate hotararea Tribunalului şi în rejudecare : Respinge acţiunea ca nefondată. Irevocabilă.

1). - Ce inseamna acest lucru ?
2). - societatea ii va acorda salariul stabilit initial prin decizia sa ? - pt. ca hotararea Tribunalului ( castigata de salariat ) a fost modificata in totalitate
3). - societatea va trebui sa mai dea o alta decizie, in baza hotararii Curtii de Apel, in care sa se spuna ca se mentine decizia data initial de societate pana la rejudecarea procesului la Tribunal ?

1. In acest sens, angajatorul este cel care a castigat si va trebui sa acorde salariatului salariul stabilit prin decizia sa care a fost mentinuta prin castigarea recursului.

2. Nu se va emite o noua decizie, intrucat prima decizie este legala- legalitate stabilita de Curtea de Apel.
- si totusi, de ce Curtea de Apel a spus: in rejudecare ?
- cand va fi trimis dosarul, inapoi, la fond, la Tribunal, ce se va mai rejudeca ?
Ce indicatii pt. rejudecare va da Curtea de Apel ?
Nu se mai tirmite nicaieri dosarul , acesta a fost judecat (rejudecat) de Curtea de Apel. Decizia fiind irevocabila.