avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Depunere declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Depunere declaratii

Buna ziua,
Daca administratorul unei societati comerciale s-a casatorit si si-a schimbat numele, trebuie facuta vreo modificare la finante? Intreb daca e vreo problema daca apare numele nou pe declaratii (100, 300, )
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 10:11, 24 Octombrie 2013
Schimbarea trebuie facuta mai intai la registrul comertului unde ati inregistrat firma. Pana atunci mergeti cu numele vechi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preluare societate prin cesiune ALINAfenesan ALINAfenesan buna ziua, va rog sa ma ajutati cu raspunsuri pentru urmatoarea situatie: o societate aflata in inactivitate temporara (suspendata) este preluata de catre un ... (vezi toată discuția)
Schimbare nume societate Alexx2016 Alexx2016 Buna ziua, va scriu pentru ca am o nelamurire legata de ceea ce trebuie sa fac dupa ce se aproba schimbarea numelui unei societati, respectiv daca trebuie sau ... (vezi toată discuția)
Despre firma-srl Marian1234 Marian1234 Am cumparat un SRL-u in anul 2005.Am facut actul Aditional si Hotararea la registrul comertului mi-sa dat nr. de iregistrare si stampila de cei de la ... (vezi toată discuția)