Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Incadrare mijloace fixe
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Incadrare mijloace fixe

Buna. Am doua intrebari pt dvs:
1.Este gresita incadrarea ca mijloc fix a unei masini de frezat universala cu valoare de 2000 lei?Este clar ca durata de folosinta e mai mare de 1 an.
2.Programul de investitii a fost votat la inceputul anului la institutiile publice. Ce se intampla cu dotarile cuprinse in buget, care la vremea respectiva aveau valoare de mijloc fix, neachizitionate inca?(ex, calculatoare prinse cu val de 1800 lei)Trebuie rectificat bugetul si mutaTE PE OBIECTE DE INVENTAR?
Multumesc anticipat. - See more at: [ link extern ]
1. Nu este gresit.
2. Da. Trebuie rectificare bugetara.