avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 593 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Acte necesare eliberare diplome
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Acte necesare eliberare diplome

De ce acte are nevoie un ONG pentru a se acredita sa poata tine cursuri de masaj, kinetoterapie,dans si sa elibereze diplome cursantilor recunoscute de Ministerul Muncii?
Taxa de autorizare curs -1700 lei.
FormatorII (minim 2) trebuie sa aiba cel putin 1 an si jumatate experienta de predare.
Trebuie sa faceti programa de pregatire curs.
Sa fiti la zi cu impozitele.
Toata procedura poate dura aprox.1luna.
Mai multe detalii la ANC_CNFPA.

(EDITAT)
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Februarie 2014
george-neagu, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furnizori de formare profesionala boholt boholt Buna ziua! Problema mea este urmatoarea. Daca eu, ca peroana fizica am urmat un curs de formator prin Ministerul Culturii, ma intereseaza daca pot sa obtin o ... (vezi toată discuția)
Ong care organizeaza cursuri julia_myneeds julia_myneeds Buna ziua, as dori putin ajutor la situatia de fata. Un ONG pregateste pedagogi si invatatori si educatori pentru un curs special pe durata la 2 ani in ... (vezi toată discuția)
In cadrul unui ong se poate infiinta un centru de formare profesionala? care sunt pasii de urmat? popflorincozmin popflorincozmin In cadrul unui ONG dorim sa infiintam un centru de formare profesionala. In prezent suntem furnizori de formare profesionala, organizam cursuri in cadrul ... (vezi toată discuția)