Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Plangere contraventionala
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Plangere contraventionala

Buna ziua,
Pe scurt datele:
Un sofer de la societate a fost amendat contraventional ptr lipsa CMR (in fapt lucrurile nu au stat asa, cei de la ISCTR doreau aplicarea unei amenzi), soferul nu a semnat PV ( a fost oprit un martor).
Am depus in instanta plangere contraventionala intemeiata ca putem dovedi ca aveam CMR (3 parti imiplicate, e vb de clienti) cu o zi inainte de transport , conform avizului de insotire a marfii CMR ptr clientiicare transportam marfa, CMR emisa si stampilata si semnata de toate partile implicate. Important de mentionat agentul constatator nu nu a facut mentiune in procesul verbal contestat, unde el a mentionat lipsa uneia dintre scrisorile de transport CMR.
A.m avut documentul de transport, conform tipului de transport rutier efectuat, precum şi autorizaţiile prevăzute de legislaţia în vigoare în domeniul transporturilor rutiere.
INTREBARE
In instanta am depus plangerea, iar ISCTR a depus intampanire, ce mai avem noi de facut pe parcursul procesului?
Flavius1984, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~