Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Prescriere debit 461
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Prescriere debit 461

in ce conditii se poate prescrie suma din debitul contului 461 (avansuri si nedecontate )
multumesc !
Buna ziua,

Este foarte important sa determinati care este natura acestor sume, cum s-au constituit, cine sunt debitorii si bineninteles valoarea sumelor.
Numai dupa o analiza amanuntita tinand cont, puteti sa va ganditi la posibilitetea prescrierii sumelor respective.

Numai bine