Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Credit neplatit in totalitate
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Credit neplatit in totalitate

Buna ziua,
Am credit ipotecar chf,am probleme de sanatate cu copilul si am cerut la banca o solutie de asa natura in care sa nu raman restant,cei de la banca cer niste garantii din partea codebitorului.Eu nu sunt de acord cu asa ceva,asa ca ei nu vor sa imi faca nici o inlesnire de plata.
Ce se poate intampla dac eu nu mai platesc rata intreaga cateva luni ,in loc de 538 chf sa platesc 350 chf?
Multumesc ,astept raspuns!
Se poate intampla sa va declare, dupa 2-3 luni, imprumutul scadent si sa ceara executarea silita (asta, in cel mai rau caz).
Dar pentru noi cei care suntem victime ale acestor banci ce au acordat credite in chf fara sa ne avertizeze de riscul bine stiu de ei CINE NE APARA?CA VAD CA DE EXECUTAT SILIT IMEDIAT SE GASESTE CINEVA!!!
FFLORIN1976, utilizator
O ziceti de parca se ofera cineva sa va execute.. nu se ofera nimeni, creditorul e cel ce cere executarea dvs silita. Va rog sa nu scrieti cu majuscule, se poate interpreta ca va certati cu cei ce va raspund si contravine regulamentului de postare.
De ajutat va puteti ajuta singur, actionand in judecata, va puteti organiza sau adera la un proces.
[ link extern ] /
gi-jane2, moderator
Eu v-am spus ce se poate intampla, repet...in cel mai rau caz. Nu cred ca este de vina executorul, oricare ar fi acela, de faptul ca dvs. aveti restante la banca, de faptul ca ati semnat un contract cu banca, de faptul ca banca cere executarea...tot ce aveti de rezolvat, rezolvati cu banca, aveti la indemana contestatia la executare, din nou, impotriva bancii. Nici macar executorul nu poate ajunge la o intelegere cu dvs., de exemplu un angajament de plata, daca banca nu este de acord.