Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Step by step
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Step by step

buna ziua,este legal ? sa nu existe clasa traditionala ci doar step by step in mediul rural?daca elevii au parcurs 2 ani de step by step(neexistand alta clasa de traditional) ce pot face pentru a avea o clasa de traditional?
Este legal. Este forma de invatamant aprobata de Minister, ca alternativa la sistemul traditional.
Puteti transfera copilul la alta scoala.
asta ar insemna sa ne mutam din localitate....nu mi se pare normal .Mamele nu au nici un cuvant de spus?

Nu prea aveti. Totusi, Step... nu e rau, din anumite puncte de vedere, e preferabil sistemului traditional, asa cum traditionalul este de preferat oricarei alternative, evident, cu niste interventii pe un anumit nivel.
Parerea mea e ca este util, veti vedea ca va obisnuiti.
-aproape jumatate din clasa pleaca mai devreme cu microbuzul scolii,ei fiind din satele invecinate
-nu exista o sala de mese(avem 2 mese in hol,acolo unde alearga copiii din alte clase)
-daca nu ii aduci caserola cu mancare(pentru ca nu toti parintii au timp)atunci copilul traieste cu sandwichuri...si deja incep problemele de greutate...de sanatate....
cum poti sa te obisnuiesti cu asta ?????