Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Vanzare catre Grecia - factura omisa la inregistrare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Vanzare catre Grecia - factura omisa la inregistrare

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu o informatie:
La un SRL, am facut o factura de vanzare piese catre colaboratorii din Grecia insa in contabilitate nu s-a inregistrat factura la momentul respectiv ( acum cateva luni)
Acum, am vazut greseala si nu stiu cum se procedeaza pentru a declara corect factura sa nu ajungem la penalizari sau amenzi....

Multumesc anticipat!
O inregistrati in luna care inca nu este inchisa, si pentru care nu s-au depus inca raportarile.
In plus, trebuie si sa rectificati declaratia 390 aferenta lunii in care s-a facturat.