Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie pentru handicap
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie pentru handicap

Am diabet tip II insulino-necesitant. Ma pot incadra in vreun grad de handicap? Am 62 de ani si am un deget de la picior amputat si glaucom.
Numai comisia medicala de expertiza persoane cu handicap este autorizata si competenta sa analizeze documentele medicale pe care le detineti,eventual sa dispuna investigatii suplimentare,n urma carora sa decida eliberarea de decizie/certificat de incadrare in grad de handicap