Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Certificarea declaratiilor fiscale
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Certificarea declaratiilor fiscale

Este necesara Certificarea declaratiilor fiscale si la PFA?
La pfa nu.
Conform art. 83 alin. (5) din Codul de Procedura Fiscala, declaratia fiscala anuala de impozit pe profit a contribuabililor persoane juridice, formularul 101, trebuie certificata de catre un consultant fiscal, in conditiile legii, cu exceptia celor pentru care este obligatorie auditarea.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
Follow us: Avocatnetro on Facebook