Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratia 100 pe ultimul trimestru din 2013
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratia 100 pe ultimul trimestru din 2013

Se mai depune declaratia 100 pe ultimul trimestru din 2013, sau se depune doar 101? Multumesc.
Impozitul pe profit pentru trimestrul IV al anului 2013 se declara si se plateste pana pe 25.03.2014 prin declaratia 101.

ART. 35 Depunerea declaraţiei de impozit pe profit

(1) Contribuabilii au obligaţia să depună o declaraţie anuală de impozit pe profit până la data de 25 martie inclusiv a anului următor, cu excepţia contribuabililor prevăzuţi la art. 34 alin. (5) lit. a) şi b), alin. (14) şi (15), care depun declaraţia anuală de impozit pe profit până la termenele prevăzute în cadrul acestor alineate.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook